Dodaj do ulubionych Bramka e-mail Ustaw stronę jako startową
BIESIADA KASZUBSKA
11 czerwca 2005
W to słoneczne, sobotnie popołudnie w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w naszej wsi, spotkali się rodzice uczniów, pracownicy szkoły, dzieci i ci mieszkańcy Łebcza, którzy chcieli dobrze zjeść, potańczyć, pośmiać się i obejrzeć bogaty program artystyczny.

W kawiarence można było kupić zimne napoje, kawę, herbatę, przepyszne ciastka (upieczone przez mamy), przeróżne słodycze, zapiekanki i hot-dogi. Dużym powodzeniem cieszyły się smakowite kiełbaski z grilla z dodatkami.

W loterii, w której każdy los wygrywał, można było wygrać między innymi, śpiwory, piłki, plecaki, frytkownicę, kasety video, przybory szkolne i mnóstwo innych przeróżnych fantów.

Dzieci z naszej szkoły wykonały wiele piosenek i wierszy w języku kaszubskim i tańczyły dla gości. Harcerska drużyna - Włóczęgi "Bez nazwy" także zabawiała obecnych, specjalnie na tę okazję przygotowanym repertuarem.

Pod kierunkiem Pani Urszuli Sierosławskiej, dziewczęta ćwiczyły w rytm muzyki, a najmłodsze dzieci brały udział w przygotowanych przez nią konkursah sprawnościowych.

Występ Pań z Koła Gospodyń Wiejskich wywoływał lawiny śmiechu, a kto chciał mógł potańczyć przy przebojach granych przez profesjonalny zespół.

Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

ZYSK Z BIESIADY WYNIÓSŁ 2 TYŚ. 300 ZŁOTYCH I PRZEZNACZONY ZOSTAŁ NA CELE SZKOLNE.