Dodaj do ulubionych Bramka e-mail Ustaw stronę jako startową


Ślubowanie klasy I

11 października odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.

Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice siedmiolatków, dyrektor szkoły, dzieci z klas "0", II, III i ich wychowawcy.

Impreza rozpoczęła się od powitania zebranych przez przedstawicieli samorządu szkolnego i występu uczniów klasy II dla pierwszoklasistów.

Po popisach drugoklasistów, dzieci z klasy I pokazały, czego nauczyły się w pierwszym miesiącu nauki (recytowały, śpiewały, tańczyły).

Po części artystycznej nadszedł moment ślubowania.

Uczniowie klasy I podnieśli dwa palce prawej dłoni i w obecności wszystkich zebranych, uroczyście ślubowali, że będą dbać o dobre imię swojej szkoły, że będą uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, że będą starać się być dobrymi kolegami oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po ślubowaniu nastąpiło pasowanie pierwszoklasistów na uczniów szkoły, a po nim pamiątkowe odciśnięcie serdecznego palca prawej ręki na liście klasy I oraz wręczenie upominków ufundowanych przez szkolną spółdzielnię "Motylek".

Ponadto dyr. szkoły, pani R. Arent, życzyła uczniom klasy I sukcesów w nauce, a wychowawczyni pierwszaków, pani M. Szczypior, zaprosiła rodziców i nauczycieli na kawę i ciastka.

Nad przygotowaniem i poprowadzeniem imprezy czuwały panie M. Szczypior, B. Smerczak, S. Kużel. O oprawę muzyczną imprezy zadbała pani A.Calik, a o dekoracje pani D. Nazarczuk.