Dodaj do ulubionych Bramka e-mail Ustaw stronę jako startową
Pobyt w Błękitnej Szkole we Władysławowie


W dniach 22.01-26.01.2007 r. uczniowie klas Va i Vb brali udział w zajęciach warsztatowych w „Błękitnej Szkole” przy Zarządzie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego we Władysławowie.

Oto program pięciodniowej wycieczki:

W poniedziałek tj. 22.01 pan Adam Michalak poprowadził zajęcia zatytułowane „Ptaki Narodowego Parku krajobrazowego”. Uczniowie mieli okazję poznać gatunki ptaków  żyjących i przebywających w Nadmorskim Parku Krajobrazowym.

Następnego dnia, we wtorek odbyły zajęcia warsztatowe, prowadzone przez panią Lucyną Bizewską. Uczniowie poznali technikę czerpania papieru i wykorzystywania w tym procesie makulatury. Natomiast po popołudniu pani Joanna Grochowska poprowadziła zajęcia „Jak powstają naczynia? – archeologia doświadczalna”. Uczniowie mieli możliwość ulepienia własnych naczyń z gliny na prawdziwym kole garncarskim.

W środę uczniowie wyruszyli na wycieczkę pociągiem do Stacji Morskiej na Helu. Brali tam udział w warsztatach „Morski koktajl”, oraz zwiedzali muzeum i fokarium.

25 stycznia (w czwartek) przed obiadem uczniowie brali udział w zajęciach praktycznych. Poprowadziła je pani Lucyna Bizewska a tematem był „Gipsowy zawrót głowy”. O godzinie 15 rozpoczęły się zajęcia z twórcą ludowym panem Wojciechem Wesserlingiem Tematem tych zajęć było rzeźbiarstwo, uczniowie rzeźbili w mydle oraz malowali wyrzeźbione w drewnie przez pana Wesserlinga ptaszki. Po kolacji opiekunowie grupy zorganizowali dyskotekę.

Ostatniego dania w piątek rano pan Bartosz Płóciennik przedstawił multimedialną prezentację zatytułowaną „Walory Narodowego Parku Krajobrazowego”, były to ostatnie zajęcia w Błękitnej szkole.

            Pobyt w Błękitnej Szkole zorganizowała pani Krystyna Grądzka, a opiekę nad dziećmi pełnili również pani Teresa Kohnke i pan Mariusz Głombiowski.