Dodaj do ulubionych Bramka e-mail Ustaw stronę jako startową
ŚLUBOWANIE KLASY I


9 listopada odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.

Na uroczystość zaproszeni zostali rodzice siedmiolatków, dyrektor szkoły, dzieci z klasy „0”, II, III i ich wychowawcy.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania zebranych przez, prowadzących imprezę, przedstawicieli samorządu szkolnego Martę Radtke i Magdalenę Skrzypkowską z klasy VI oraz wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos oddano uczniom klasy II, którzy przygotowali występ na cześć pierwszaków.

Po popisach drugoklasistów, dzieci z klasy I pokazały, czego nauczyły się w pierwszych dwóch miesiąca nauki. Wzięły udział w „Turnieju wiedzy i umiejętności’’ poprowadzonym przez uczennicę Olę Dettlaff i Martę Rutha z klasy Va. Zebrana widownia oceniła wykonywane przez nich zadania. Recytujący, śpiewający, tańczący, przy użyciu rekwizytów, pierwszoklasiści odpowiadali na następujące pytania:

·        Czy wiecie, co uczeń powinien nosić w tornistrze?

·        Jakie znacie litery?

·        Co to jest Ojczyzna?

·        Czy potraficie liczyć?

·        Jakie znacie postacie z bajek?

·        Co wiecie o przepisach ruchu drogowego?

·        Jak czujecie się w szkole?

Ponadto udowodnili, że znają szkołę, rozwiązując bezbłędnie „Quiz ze znajomości szkoły”.

Po części artystycznej nadszedł moment ślubowania. Uczniowie klasy I podnieśli dwa palce prawej dłoni i w obecności wszystkich zebranych powtarzali:

,,ŚLUBUJĘ BYĆ DOBRYM POLAKIEM,

DBAĆ O DOBRE IMIĘ SWEJ SZKOŁY,

BĘDĘ SIĘ UCZYŁ W SZKOLE, JAK KOCHAĆ OJCZYZNĘ.

BĘDĘ SIĘ STARAŁ BYĆ DOBRYM KOLEGĄ,

SWYM ZACHOWANIEM I NAUKĄ SPRAWIAĆ RADOŚĆ RODZICOM

I NAUCZYCIELOM.”

Po ślubowaniu nastąpiło pasowanie pierwszaków na uczniów szkoły oraz wręczenie im upominków ufundowanych przez Szkolną Spółdzielnię „Motylek”, rodziców i wychowawczynię. Ponadto dyrektor szkoły, pani Regina Arent, życzyła uczniom klasy I sukcesów w nauce i wzorowego pierwszego szkolnego świadectwa. Na koniec uroczystości odśpiewano uczniom klasy pierwszej piosenkę „Sto lat”, po czym zaproszono ich z rodzicami, panią dyrektor oraz paniami nauczycielkami na słodki poczęstunek.

Nad przygotowaniem i poprowadzeniem imprezy czuwały panie Dorota Nazarczuk – wychowawczyni klasy I, Mirosława Szczypior – wychowawca klasy II oraz Sabina Kużel- opiekun Samorządu Uczniowskiego.