Dodaj do ulubionych Bramka e-mail Ustaw stronę jako startową
Inne wycieczki


SP Łebcz - Biwak w Chłapowie 2008r.

DNIA 3 CZERWCA (KLASA IV) I DNIA 13 CZERWCA (KLASA V) WYBRAŁY SIĘ NA WYCIECZKĘ DO JASTRZĘBIEJ GÓRY I OKOLIC. UCZNIOWIE, POD OPIEKĄ PAŃ T. KOHNKE, U. SIEROSŁAWSKIEJ, W. KUDRY, I. ENGLER ZWIEDZILI OCZYSZCZALNIĘ ŚCIEKÓW, OGLĄDALI NAJBARDZIEJ WYSUNIĘTY NA PÓŁNOC PUNKT LINII BRZEGOWEJ POLSKI – GWIAZDĘ PÓŁNOCY, ZWIEDZILI LATARNIĘ MORSKĄ W ROZEWIU, SPACEROWALI PO NADMORSKIM LESIE, WYPOCZYWALI NA PLAŻY I ZAKUPILI PAMIĄTKI.

DNIA 11 CZERWCA DZIECI Z „ZERÓWKI” I UCZNIOWIE KLASY I, WRAZ Z PANIAMI B. SMERCZAK, A. DOMASZK, I. ENGLER, WYBRALI SIĘ DO MIEJSKIEGO OGRODU ZOOLOGICZNEGO W GDAŃSKU – OLIWIE, GDZIE POZA OGLĄDANIEM PRZERÓŻNYCH GATUNKÓW ZWIERZĄT BAWILI SIĘ NA PLACU ZABAW I ZAKUPILI PAMIĄTKI.

UCZNIOWIE KLAS III – VI, UCZĘSZCZAJĄCY NA ZAJĘCIA JĘZYKA KASZUBSKIEGO, POJECHALI, W DNIACH 13 – 14 CZERWCA, DO CHŁAPOWA. DWUDNIOWY POBYT POZA DOMEM OBFITOWAŁ W WIELE ATRAKCJI: ZAJĘCIA WARSZTATOWE – PIECZENIE CHLEBA, ZWYCZAJE I OBRZĘDY KASZUBSKIE, SPOTKANIE Z BURSZTYNNIKIEM, SPACERY PO OKOLICACH CHŁAPOWA ORAZ PO WŁADYSŁAWOWIE. UCZNIOWIE ZAKWATEROWANI BYLI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W CHŁAPOWIE, ORGANIZATOREM WYJAZDU I OPIEKUNEM DZIECI BYŁA PANI K. GRĄDZKA.

SPORO UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY Z KLAS I – V WYBRAŁO SIĘ NA WYCIECZKĘ PO SZWAJCARII KASZUBSKIEJ (W RAMACH DRUGIEJ CZĘŚCI STYPENDIÓW WÓJTA GMINY PUCK). DZIECI, POD OPIEKĄ PAŃ B. SMERCZK ORAZ I. ENGLER, ZWIEDZIŁY MUZEUM KASZUBSKIE I KOŚCIÓŁ, Z DACHEM W KSZTAŁCIE TRUMNY, W KARTUZACH, WARSZTAT GARNCARSTWA RODZINY NECLÓW W CHMIELNIE, WIEŻĘ WIDOKOWĄ W WIEŻYCY, Z KTÓREJ PODZIWIALI PANORAMĘ KASZUB I SKĄD UDAŁY SIĘ, WOZAMI DRABINIASTYMI PRZEZ LAS, DO SKANSENU W SZYMBARKU. W DRODZE POWROTNEJ UCZNIOWIE WSTAPILI DO RESTAURACJI MCDONALD´S W RUMI.

SP Łebcz - Biwak w Chłapowie 2008r.
SP Łebcz - Biwak w Chłapowie 2008r.
SP Łebcz - Biwak w Chłapowie 2008r.
SP Łebcz - Biwak w Chłapowie 2008r.
SP Łebcz - Biwak w Chłapowie 2008r.
SP Łebcz - Biwak w Chłapowie 2008r.

SP Łebcz - Biwak w Chłapowie 2008r. SP Łebcz - Biwak w Chłapowie 2008r. SP Łebcz - Biwak w Chłapowie 2008r. SP Łebcz - Biwak w Chłapowie 2008r.