Konkurs Błękitnej SzkołySP Łebcz - Występ „DOKTOR DOLITTLE I PRZYJACIELE

Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych

W miesiącu październiku zarząd Nadmorskiego Parku Krajobrazowego – Błękitna Szkoła we Władysławowie zaprosił uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na temat: „Barwy przyrody Nadmorskiego Parku Krajobrazowego” – dla klas 0 – III, „Śmieci mniej, Ziemi lżej” – dla klas IV – VI
Dzieci z klas młodszych miały za zadanie wykonać swoje prace dowolną techniką w formacie A4 – A3, starsi uczniowie mogli przygotować je w formie plakatu lub ekorzeźby z surowców wtórnych oraz naturalnych. Z wykonanych przez ponad 30 uczniów prac, komisja w składzie, pani Dorota Nazarczuk i pani Krystyna Grądzka, wybrała 10 i przesłała je do Błękitnej Szkoły dnia 13 listopada 2008 roku. Oto ich autorzy:

klasy młodsze – Szymon Białk (kl. II), Julia Grenwald (kl. III), Jakub Hincke (kl. III) i Szymon Selke (kl. III)

klasy starsze – Honorata Nazarczuk (kl. IV), Karolina Waz (kl. IV), Monika Bulczak (kl. VI), Agata Idkowiak (kl. VI) i Martyna Miłosz (kl. VI)

Rywalizacja była duża, ponieważ do konkursu przystąpiły aż 22 szkoły podstawowe z powiatu puckiego. Konkurs został rozstrzygnięty dnia 2 grudnia 2008 roku i okazało się, zwyciężczynią w kategorii ekorzeźba została Honorata Nazarczuk, która wykonała pracę pt.”Eko-zagroda”. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 14 stycznia 2009 roku w siedzibie Zarządu NPK we Władysławowie. Honorata zastała nagrodzona dyplomem i kompletem książek o tematyce przyrodniczej. Ponadto przywiozła podziękowanie dla naszej szkoły za uczestnictwo w konkursie. Po części oficjalnej laureaci wszystkich kategorii wzięli udział w warsztatach „Rzeźbiarstwa ludowego”, poprowadzonych przez artystę pana Wojciecha Wasserlinga.

SP Łebcz - Występ „DOKTOR DOLITTLE I PRZYJACIELE SP Łebcz - Występ „DOKTOR DOLITTLE I PRZYJACIELE SP Łebcz - Występ „DOKTOR DOLITTLE I PRZYJACIELE