WycieczkiSP Łebcz - Wycieczki 2018

Zbliżający się koniec roku szkolnego oraz coraz cieplejsze dni sprzyjają organizowaniu wycieczek.

SP Łebcz - Wycieczki 2011

  W dniach 5 – 7 maja dzieci uczące się języka kaszubskiego poszerzały wiedzę o Kaszubach Środkowych zwiedzając:
 • Muzeum Kolejnictwa, zabytkowy rynek i Muzeum Ziemi Kościerskiej w Kościerzynie,
 • Wieżę widokową w Wieżycy, z której podziwiały panoramę Kaszub,
 • Centrum Edukacji i Promocji regionu w Szymbarku, a w nim Dom Sybiraka, Dom „do góry nogami” i bunkier „Ptasia wola” Gryfa Pomorskiego.
Ponadto uczniowie wzięli udział w zajęciach ekologicznych pogłębiających ich wiadomości o florze i faunie kaszubskiej.
Miejscem zakwaterowania dzieci było Centrum Edukacji Ekologicznej w Szymbarku.

SP Łebcz - Wycieczki 2024

Dnia 11 czerwca dzieci z klas „0”, Ia oraz Ib udały się na wycieczkę do Muzeum Ziemi Puckiej w Nadolu, gdzie wzięły udział w zajęciach interaktywnych w skansenie w Zagrodzie Gburskiej pt. „Spotkanie z etnografią”, przybliżającym im kulturę Kaszub Północnych.

  Oto program zajęć:
 • zwiedzanie Zagrody Gburskiej w skansenie,
 • pieczenie chleba w piecu chlebowym oraz jego degustacja,
 • zajęcia warsztatowe z garncarstwa,
 • zajęcia warsztatowe z pszczelarstwa,
 • obróbka zboża,
 • prace w gospodarstwie domowym.

Dnia 14 czerwca dzieci uczące się języka kaszubskiego ponownie poznawały Kaszuby. Tym razem pojechały do Smolna, w którym oglądały czynny młyn wodny oraz do Połchowa, do Rancza w Dolinie, gdzie zwiedzały fermę, bawiły się na świeżym powietrzu, jeździły konno i bryczką oraz jadły kiełbaski upieczone na ognisku.

17 czerwca uczniowie klas II i III wyruszyli na wycieczkę do skansenu we Wdzydzach Kiszewskich i do Łubiany. We Wdzydzach zwiedzili pierwsze w Polsce muzeum na wolnym powietrzu, w którym znajduje się ponad 40 zabytkowych obiektów architektury ludowej z obszaru Kaszub (chałupy, dworki i zagrody, kościół z XVII wieku, wiatraki, szkołę z XIX wieku, kuźnię). W Łubianie udali się do Zakład Porcelany „Lubiana”, gdzie, wspólnie z przewodnikiem przechodzili obok linii produkcyjnych, pieców i dekoratorni naczyń i zrobiły zakupy w fabrycznym sklepie firmowym.

SP Łebcz - Wycieczki 2010 SP Łebcz - Wycieczki 2012 SP Łebcz - Wycieczki 2013 SP Łebcz - Wycieczki 2014 SP Łebcz - Wycieczki 2015 SP Łebcz - Wycieczki 2016 SP Łebcz - Wycieczki 2017 SP Łebcz - Wycieczki 2019 SP Łebcz - Wycieczki 2020 SP Łebcz - Wycieczki 2021 SP Łebcz - Wycieczki 2022 SP Łebcz - Wycieczki 2023 SP Łebcz - Wycieczki 2025 SP Łebcz - Wycieczki 2026 SP Łebcz - Wycieczki 2027 SP Łebcz - Wycieczki 2028 SP Łebcz - Wycieczki 2029 SP Łebcz - Wycieczki 2030 SP Łebcz - Wycieczki 2031