Święta,
święta, tuż, tuż ...

O tym, że zbliża się Boże Narodzenie uczniowie naszej szkoły przekonali się już w listopadzie. Otóż, w tym miesiącu, kółko biblijno-misyjne ogłosiło dobroczynną akcję „Podziel się szczęściem”, której celem była zbiórka zabawek przekazanych, dla dzieci z uboższych rodzin z okazji nadchodzących świąt, do punktu Caritas działającego przy parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku. Ponadto opiekun koła, pani Joanna Turczyn zajęła się zbiórką odzieży dla potrzebujących dzieci i dorosłych związku ze zbliżającą się zimą.
Szkoła także przybrała odświętny wystrój, gdyż już od pierwszych dni grudnia, korytarze i wszystkie sale lekcyjne udekorowane zostały gazetkami o tematyce świątecznej i choinkami.

Ponadto ogłoszono konkursy świąteczne:
* „Do siego roku!” na najładniejszą świąteczną kartkę pocztową, zorganizowany przez Fundację Hospicyjną działającą na rzecz Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie SA (w którym nie zajęliśmy, niestety żadnego miejsca);
* na pomorską szopkę bożonarodzeniową zorganizowany przez Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy w Pucku;
* na najpiękniejszą bombkę bożonarodzeniową - „Bombka na choinkę” zorganizowany przez panie E. Brezińską-Lessnau i D. Labudda;
* na najładniejszą kartkę świąteczną wykonaną techniką komputerową 2012 zorganizowany przez pana M.Głombiowskiego.

Natomiast dnia 6 grudnia, w Mikołajki, biblioteka szkolna zaprosiła wszystkich uczniów, którzy tego dnia założyli czapkę Mikołaja, na „Mikołajki w bibliotece”, podczas których pani Joanna Turczyn czytała książki o tematyce świątecznej i obdarowała odwiedzających kolorowanką i słodką niespodzianką.