Szkolna biblioteka

W miesiącu październiku świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych pod hasłem:

„Biblioteki szkolne – bramy do życia"

Nasza szkolna biblioteka, prowadzona przez panią Joannę Turczyn, ponownie aktywnie włączyła się do obchodów tego święta.

    Oto co działo się w szkole:
  • Przygotowano gazetkę ścienną „Biblioteki szkolne – bramy do życia”.
  • Czytano codziennie, głośno, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, chętnym uczniom książki, wśród których szczególnym zainteresowaniem cieszyła się książka Joanny Krzyżanek „Dobre uczynki Cecylki Knedelek”.
  • 23 dzieci z klasy I, dnia 25 października, zostało czytelnikami biblioteki. Uczniowie ci złożyli ślubowanie, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz listy dla rodziców z prośbą o codzienne 20 minutowe głośne czytanie dzieciom w domu przez osoby dorosłe bliskie dziecku. Ponadto poznali regulamin wypożyczalni, wypożyczyli książki, poznali zasady dbania o woluminy na podstawie plakatów „O co prosi książka?” wykonanych przez członków Klubu Miłośników Książek oraz rozpoznawali postaci z bajek (przebrane uczennice z KMK).
  • Dnia 29 października zaproszono do biblioteki sześciolatków. Maluchy poznały zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni, rozmawiały o konieczności dbania o książki, obejrzały eksponaty w kąciku regionalnym i otrzymały zakładki wykonane przez członków Klubu Miłośników Książki. Ponadto pani J. Turczyn zachęciła ich, aby poprosiły rodziców o codzienne czytanie im książek.