Internetowy Teatr
TVP dla szkół

12 i 20 września Telewizja Polska zaprosiła uczniów naszej szkoły do uczestnictwa w projekcie „Internetowy Teatr TVP dla szkół”, w ramach którego oglądaliśmy transmisję na żywo dwóch przedstawień.

Pierwszym była bajka muzyczna pt. „Jaś i Małgosia” z Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku, drugim spektakl pt. „Bajka o przedsiębiorczym Janku i jego niemądrych braciszkach” z Artenes Wrocławskiego Teatru Edukacji.

„Jaś i Małgosia” to niezwykle barwny spektakl, bazujący na interaktywności z widzami, który nasze dzieci przyjęły bardzo ciepło. Dzięki nowatorskiemu podejściu reżysera uczniowie mieli możliwość kontaktu ze światem opery i z pewnością będą pamiętać jak wyglądają zaprezentowane instrumenty i jak one brzmią.

„Bajka o przedsiębiorczym Janku i jego niemądrych braciszkach” to pierwsze w Polsce – i jak do tej pory jedyne – przedstawienie teatralne o tematyce ekonomicznej przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych. Janek, choć najmłodszy z rodzeństwa, wykazuje najwięcej zdrowego rozsądku, pracowitości i pomysłowości godnej rasowego przedsiębiorcy. Gdy jego rodzina znajdzie się w obliczu wielkiego nieszczęścia tylko on jeden będzie w stanie powstrzymać katastrofę...