„Światełko w tunelu”

Dnia 15 kwietnia 2013 roku gościli w naszej szkole aktorzy z Teatru „Kurtyna” z Krakowa, którzy zaprezentowali profilaktyczne widowisko teatralne pt. „Światełko w tunelu” sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Spotkanie uczniów klas III – VI z aktorami składało się z przedstawienia osadzonego na gruncie szkolnej rzeczywistości oraz z prelekcji dotyczącej profilaktyki uzależnień.

Spektakl dotyczył przemocy i agresji wśród dzieci i młodzieży. Opowiadał historię chłopca, który na własnej skórze doświadczył przemocy zarówno w domu jak i w szkole. Sfrustrowany ciągłymi upokorzeniami przenosił swoją złość i agresję na kolegów, bił ich, wyłudzał pieniądze, był niegrzeczny w stosunku do nauczycieli. Pojawiły się u niego problemy z nauką, sięgał po papierosy i alkohol. Jego kłopoty i zmianę zachowania zauważył wychowawca klasy, który przełamał nieufność chłopca i starał się mu pomóc.

Prelekcja uświadomiła naszym uczniom, że jeżeli mają problemy i nie potrafią ich sami rozwiązać, zawsze mogą liczyć na pomoc osoby dorosłej.

/>