WIGILIA W SZKOLE

20 grudnia 2013 roku był w naszej szkole dniem szczególnie uroczystym. W przeddzień przerwy świąteczno – noworocznej we wszystkich klasach odbyły się klasowe wigilie.

Uczniowie pięknie udekorowali stoły świątecznymi ozdobami, przygotowali różne słodkie przysmaki i słuchając kolęd dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia oraz otrzymali świąteczne podarki.

Następnie wszyscy wzięli udział w szkolnej uroczystości wigilijnej, przygotowanej przez członków Szkolnego Koła Caritas i kółka biblijno-misyjnego pod kierunkiem katechetki, pani Joanny Turczyn. Uczniowie wystawili „Bajkowe jasełka”. Na scenie pojawili się Maryja i Józef z Dzieciątkiem, Anioły oraz przeróżne postaci bajkowe. Ponadto uroczystość uświetnili drugoklasiści, którzy na dzwonkach sopranowych i altowych zagrali różne kolędy.

Po występie uczniów głos zabrała dyrektor szkoły, pani Regina Arent, która złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne i dołączyła do nich, przekazane na jej ręce, życzenia od wójta Gminy Puck, pana Tadeusza Puszkarczuka.

Szkolne spotkanie wigilijne było również okazją do podania wyników konkursu na najładniejszą kartkę świąteczną 2013 wykonaną techniką komputerową, zorganizowanego przez pana Mariusza Głombiowskiego.

    Oto wyniki konkursu:
  • I miejsce – Angelika Kwidzińska (kl.III), Hubert Kwidziński (kl.Va)
  • II miejsce – Przemysław Smuga (kl. IV), Kamil Hintzke (kl.IV), Filip Kubawski (kl.Va)
  • III miejsce – Dawid Korthals (kl.IV), Stefania Kowalewska (kl.Vb)
  • Wyróżnienie – Natalia Szeiba (kl.III)

Zwycięzców konkursu nagrodzono dużymi piłkami do kosza (I miejsca), małymi piłkami do kosza (II miejsca), figurkami aniołków (III miejsca), wiszącą ozdobą świąteczną (wyróżnienie).

Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, pisaki oraz naturalne owocowe Crispy.

Fundatorem nagród była Spółdzielnia Uczniowska „Motylek”.

Po części oficjalnej nadszedł czas na wigilijny poczęstunek dla pracowników szkoły. Po złożeniu życzeń wszyscy zasiedli do świątecznego stołu, aby skosztować wigilijnych potraw.