Wizyta w Parku Naukowo
Technologicznym – EduPark

Dnia 16.10.2014 r. klasy II, III i chętni czwartoklasiści udali się do Centrum Edukacji Dla Dzieci i Młodzieży w Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym – EduPark-u.

Obejrzeliśmy tam wystawę interaktywną, składającą się z 29 eksponatów poruszających problemy w pięciu dziedzinach: mechanika, akustyka, optyka, człowiek, środowisko.

Przy każdym stanowisku znajdowała się instrukcja, co należy zrobić, aby dowiedzieć się jak zachodzi określone zjawisko przyrodnicze, można też było poznać tajemnice fizyki, albo np. sprawdzić refleks, ułożyć tułów anatomiczny człowieka czy poznać działanie wielokrążków.

Wzięliśmy także udział w zajęciach edukacyjnych w formie warsztatów „Chemia wokół nas”, polegających na eksperymentach i doświadczeniach wykonywanych pod okiem edukatora. Podczas warsztatów zbadaliśmy chemiczne właściwości doskonale znanych nam z kuchni i łazienki substancji. Nie zabrakło także reakcji chemicznych, tych o spokojnym przebiegu i tych, których przebieg był burzliwy.

EduPark to miejsce stworzone, by pokazać najmłodszym i tym trochę starszym, że nauka nie jest nudna, a nawet może bawić.

W drodze powrotnej do Łebcza wstąpiliśmy do Restauracji Mc Donald's w Pucku.

Organizatorem wyjazdu była pani Dorota Nazarczuk, opiekunami dzieci panie Mirosława Szczypior i Bernadeta Nowak.