23 Finał WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 23.

W tym roku WOŚP zbierała pieniądze na zapewnienie godnej opieki najstarszym pacjentom oraz na diagnozowanie najmłodszych.
HASŁO:
„Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.

Dokładnie 11 stycznia 2015 roku 120 tysięcy wolontariuszy wyszło na ulice nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast w wielu krajach na świecie, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przez 22 lata działalności zakupiła tysiące urządzeń za kwotę ponad 590 mln zł. Wszystko dzięki hojności darczyńców W tym roku WOŚP po raz trzeci wspierała onkologię i kardiochirurgię dziecięcą oraz - po raz pierwszy - dwie nowe dla fundacji dziedziny: reumatologię i pulmonologię. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbierało pieniądze, rozliczane następnie w ponad 1700 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie.

Do tegorocznego finału nasza szkoła wytypowała 2 uczennice, które przez całą niedzielę (mimo niesprzyjającej pogody) zbierały pieniądze do puszek na ulicach Łebcza.
Były to szóstoklasistki Martyna Babińska i Oliwia Smuga.

NASZE WOLONTARIUSZKI ZEBRAŁY
1.016,62 ZŁ.
BRAWO!!!
Razem Gmina Puck - 31.792,73 zł