Wielka Liga Czytelników

Podsumowanie ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników – etap szkolny odbyło się podczas apelu szkolnego18 marca 2016 roku.
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Wielka Liga z Katowic.
Głównym celem projektu "Wielka Liga Czytelników" jest tworzenie mody na czytanie wśród rodzin. Organizatorzy pragną, aby czytający rodzic stanowił dobry przykład dla dziecka i był dla niego promotorem kultury.
Na czym polega konkurs?
Uczniowie szkół podstawowych wypożyczają w bibliotece szkolnej książki z listy konkursowej i odbierają do nich pytania. Testy rozwiązują w domu, najlepiej podczas rodzinnego czytania. Wypełnione formularze oddają do biblioteki, gdzie zostają ocenione. Po troje najlepszych czytelników z kategorii kl. 1-3 i 4-6 weźmie udział w drużynowym półfinale. Następnie najlepsi wystąpią w finale. Finałowi towarzyszyć będą liczne atrakcje dla rodzin. Całość imprezy odbędzie się pod nazwą "V Wielka Zabawa Rodzinna".
Konkurs odbywa się w trzech etapach.
Test kwalifikacyjny odbył się w szkole 23.02. 2016 roku. Do testu przystąpiło 5 uczniów z klas I – III: Jagoda Mudlaf – kl. II b, Martyna Kubawska – kl. III, Przemysław Orzołek – kl. III, Jan Miłosz – kl. III i Hubert Otrombke – kl. III.
Uczestnicy etapu szkolnego otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
W półfinale Wielkiej Ligi Czytelników naszą szkołę reprezentowali:

Kl. I – III
Jagoda Mudlaf – kl. II b
Martyna Kubawska – kl. III
Przemysław Orzołek – kl. III

Kl. IV – VI
Angelika Ellwart – kl. VI
Półfinał odbył się 15 kwietnia w Bibliotece Publicznej we Władysławowie.
Koordynatorem konkursu była Joanna Turczyn.