Spotkanie ze strażakiem
p. Andrzejem Borkowskim

W dniu 17.05.2016r. uczniowie naszej szkoły spotkali się z panem Andrzejem Borkowskim- strażakiem, ratownikiem medycznym- uczestnikiem wielu akcji humanitarnych. Na początku spotkania Pan Borkowski opowiedział o pracy strażaka. Zwrócił uwagę na pomoc specjalistyczną: chemiczną, wysokościową, wodno-nurkową, podczas powodzi oraz w razie katastrof budowlanych lub trzęsień ziemi- poszukiwawczo- ratownicza.

Uczniowie dowiedzieli się o udziale Pana Borkowskiego w pomocy humanitarnej po trzęsieniu ziemi w Pakistanie, Indiach czy Nepalu. Dowiedzieli się jak wygląda życie dzieci w tych rejonach- niedożywienie, codzienna ciężka praca, brak możliwości uczenia się, nie przestrzeganie Praw Dziecka.

Nasz gość przybliżył także uczniom jak wygląda życie po trzęsieniu ziemi- brak wody, pożywienia, miejsca do życia, lekarstw i pomocy medycznej. Uczniowie obejrzeli zdjęcia po trzęsieniu ziemi.

Dowiedzieli się jak pracują grupy strażaków w miejscach dotkniętych trzęsieniem ziemi lub katastrofą budowlaną z użyciem specjalistycznego sprzętu lub psów specjalnie wyszkolonych do tego typu zadań.

Na koniec chętne osoby mogły zadać pytania panu Andrzejowi Borkowskiemu. Uczniowie serdecznie podziękowali za przybycie oraz za bardzo interesujące i pouczające spotkanie.