Wycieczka do Miejskiej
Biblioteki Publicznej4 listopada 2016r. uczniowie klas III-VI, w ramach promowania czytelnictwa, wzięli udział w lekcjach bibliotecznych zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną dla Dzieci i Młodzieży im. Zaślubin Polski z Morzem w Pucku. Najpierw zwiedzili bibliotekę: wypożyczalnię i czytelnię, a następnie uczestniczyli w zajęciach.

„Zbiory biblioteczne i nowości wydawnicze” były tematem lekcji dla klas trzecich.

„Zycie i twórczość Henryka Sienkiewicza” to temat lekcji bibliotecznej dla uczniów klas IV – VI.

Ponadto nasi uczniowie zapoznali się z obowiązującymi zasadami udostępniania zbiorów i zostali poinformowani przez panią bibliotekarkę o możliwości wypożyczania przez nich książek z tej biblioteki.

Dodatkowo uczniowie naszej szkoły obejrzeli zbiory muzealne i wystawy tematyczne w tzw. „Szpitaliku” jednym z budynków Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy w Pucku. Tam też aktywnie uczestniczyli w warsztatach muzealnych pt. „Mały muzealnik”, których podsumowaniem był test z wiedzy o historii Pucka i nadbałtyckiej części Kaszub. W nagrodę wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty „Małego muzealnika”.

Wycieczkę zorganizowała p. Krystyna Grądzka, a wraz z nią uczniami opiekowały się p. Bożena Smerczak i p. Anna Kownatke.