Ocean Park

Dnia 11 czerwca uczniowie klasy Va pod opieką wychowawcy klasy – pani Klaudii Lisickiej oraz pani Weroniki Konkel, wyruszyli na wycieczkę rowerową do Ocean Parku we Władysławowie. Celem wycieczki była integracja klasy oraz spędzanie aktywnie czasu na świeżym powietrzu, poszerzając przy tym wiedzę przyrodniczą na temat życia w środowisku wodnym.

Pierwszym punktem dnia był spacer z przewodnikiem, który zapoznał nas z organizmami żyjącymi w wodach słonych oraz opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy o ich podwodnym życiu. W Ocean Parku jest 50 modeli zwierząt morskich wykonanych w skali 1:1, w tym największy na świecie ssak morski – płetwal błękitny.

Przeszliśmy pod wodospadem, który dał nam odrobinę ochłody w upalny dzień. Odwiedziliśmy papugarnię, zobaczyliśmy żywe rekiny i tropikalne rybki oraz odwiedziliśmy wystawę rzeźbionych ryb, które przedstawiają m.in. okazy żyjące w Morzu Bałtyckim.

Po krótkim spacerze wzięliśmy udział w interaktywnym show, gdzie mieliśmy okazję porozmawiać z animowanym wielorybkiem, który opowiedział nam o swoich przyzwyczajeniach i budowie ciała. Dowiedzieliśmy się m.in., że płetwale błękitne żyją około 80 lat, a dorosły wieloryb osiąga 34 m długości i waży około 200 ton. Ponadto serce wieloryba waży 600 kg, a jego przełyk jest wielkości piłki plażowej, co uniemożliwia mu zjadanie dużych organizmów.

Nasz plan wycieczki nie pominął również skorzystania z uroków placu zabaw. Uczniowie chętnie zjeżdżali na dmuchanych zjeżdżalniach oraz skakali na trampolinach. Wielką radość sprawiła nam poza tym wirtualna podróż, w której mieliśmy okazję przeżyć podwodną wyprawę, realizowaną w technologii przewyższającą kino 7D.

W czasie pobytu w Ocean Parku skorzystaliśmy również z możliwości nauki jazdy na segwayu. Każdy uczeń z ochotą próbował swoich możliwości w utrzymaniu równowagi na dwukołowym pojeździe elektrycznym. Chłopcy skorzystali ponadto z okazji i sprawdzili swoje umiejętności na torze modeli zdalnie sterowanych.

Ostatnim punktem wycieczki był czas spędzony przy ognisku, gdzie mieliśmy chwilę na zregenerowanie sił przed powrotem do szkoły.